ECLI:NL:RVS:2018:3900 Raad van State , 28-11-2018 / 201803000/1/A2
9 min de lecture · 1 817 mots
201803000/1/A2.
Datum uitspraak: 28 november 2018
AFDELING
BESTUURSRECHTSPRAAK
Uitspraak op het hoger beroep van:
[appellante], wonend te [woonplaats],
tegen de uitspraak van de rechtbank Oost-Brabant van 12 maart 2018 in zaak nr. 17/2290 + 17/1655 in het geding tussen:
[appellante]
en
de Belastingdienst/Toeslagen.
Procesverloop
Tegen deze uitspraak heeft [appellante] hoger beroep ingesteld.
De Belastingdienst/Toeslagen heeft een schriftelijke uiteenzetting gegeven.
Overwegingen
4. [appellante] betoogt dat de Belastingdienst/Toeslagen ten onrechte heeft geoordeeld dat zij in de periode van 1 juli tot 5 juli 2015 geen recht heeft op kinderopvangtoeslag omdat haar echtgenoot tot 5 juli 2015 in Nederland heeft gewoond en zij op basis van het voorhanden inkomen recht had op kinderopvangtoeslag.
Het betoog faalt.
5.3. Nu de kinderopvangtoeslag over 2015 in het besluit van 31 maart 2017 definitief is berekend en is vastgesteld op nihil en dus op een lager bedrag dan het bedrag dat aan voorschotten is verstrekt, leidt dit tot een terug te vorderen bedrag. Nu het voorschot kinderopvangtoeslag over 2016 in het besluit van 10 maart 2017 is herzien naar nihil, leidt dit eveneens tot een terug te vorderen bedrag.